Październik jest miesiącem, który wprowadza nas w piękną złotą jesień. Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze, a na drzewach można zauważyć wiele kolorowych liście. Pogoda nas w tym roku rozpieszcza i nie możemy narzekać na temperatury. Jest dość ciepło, więc nie ma problemu, aby spędzać czas na placu zabaw, obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie.

W naszym przedszkolu w każdym miesiącu dzieje się bardzo dużo. Październik nie jest więc tutaj żadnym wyjątkiem. Rozpoczęliśmy miesiąc pięknym koncertem, na którym mieliśmy możliwość poznania nowego instrumentu muzycznego – kontrabasu. Dzieci, jak zwykle były mocno zaciekawione i chętnie brały udział we wspólnym śpiewaniu i muzykowaniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty. Lubimy spędzać w ten sposób czas.


Tydzień później, 12 października, grupa Wiewiórek udała się na wyjście do Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Oprócz ciekawych eksponatów, dowiedzieliśmy się również, jak dawniej komunikowali się ludzie. Mieliśmy także możliwość przygotowania telefonu ze sznurka i dwóch kubeczków. Okazało się, że w ten sposób spokojnie można sobie przekazywać informacji. Oczywiście, na niewielką odległość. Nasza wyprawa do muzeum była bardzo długa, jechaliśmy wieloma środkami transportu publicznego. Ale to było kolejne nowe doświadczenie do naszej pięknej kolekcji.
Koniec października nieodłącznie wiąże się natomiast z obchodami święta dyni. Nasze dzieci wraz z rodzicami biorą udział w konkursie związanym z przygotowaniem jak najciekawszej dyni. Mogliśmy więc zobaczyć minionki, pokemony, wróżki, księżniczki, statki czy samochody. Kreatywność uczestników nie zna granic. Jest to więc wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycje naszego przedszkola. Na koniec, wszystkie przedszkolaki oddają swoje głosy na dynię, która według nich jest najpiękniejsza. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek, a finałowa trójka drobne upominki.


Oprócz tego typu wydarzeń, każda grupa organizowała również swoje święta nietypowe, które mocno urozmaicają codzienną pracę. W październiku dzieci rozmawiały o artystach, o uśmiechu czy o kundelku. Maluchy przygotowywały także owocową sałatkę i spacerowały po jesiennej ścieżce sensorycznej. Październik to również pierwszy miesiąc zajęć dodatkowych. W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z karate, roboklocków, tańca, gliny i akrobatyki. Przedszkolaki jeżdżą również co tydzień na basen, gdzie pod okiem instruktorów opanowują naukę pływania.


Październik był miesiącem wprowadzającym nas do systematycznej pracy przez nadchodzący rok. Dużo rzeczy się nam poukładało i wyklarowało. Dzieci mają codziennie zajęcia z języka angielskiego, a raz w tygodniu mogą się umuzykalniać na rytmice i dobrze bawić na zajęciach teatralnych. W międzyczasie, Panie Nauczycielki, organizują wiele ciekawych zabaw i aktywności, które pozwalają przedszkolakom zdobywać nowe doświadczenia i budować umiejętność współpracy w grupie. Przed nami listopad. Czekamy więc z niecierpliwością, na to co ona nam przyniesie.