Listopad zaczęliśmy bardzo intensywnie. Po krótkiej przerwie, 4 listopada, odwiedzili nas muzycy ze swoim koncertem. Mieliśmy możliwość przyniesienia swoich ulubionych pluszaków i posłuchania różnych utworów z nimi związanych. W trakcie koncertu poruszono także temat zwierząt, które znajdują się w schronisku.


Natomiast 8 listopada odwiedził nas gość wyjątkowy – pan pszczelarz. Zabrał on na zajęcia do nas ul i prawdziwe pszczoły. Dzieci mogły zobaczyć więc, jak takie owady wyglądają. Najbardziej fascynujące okazało się poszukiwanie królowej. Pan pszczelarz nie tylko bardzo ciekawie opowiadał, ale pokazywał również wiele zdjęć i ilustracji i powolił założyć dzieciom strój odpowiedni do pracy z pszczołami. Przedszkolaki miały także możliwość wykonania prawdziwych świeczek z pszczelego wosku. Zajęcia były niezwykle ciekawe i kolorowe. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o pszczołach i ich życiu. Wykazały się również ogromną wiedzą z tego zakresu.W listopadzie przypada również ważne dla nas, Polaków święto. 11 listopada świętujemy bowiem odzywanie niepodległości. W związku z tym, 10 listopada, nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11, odświętnie ubrani, trzymając biało-czerwone flagi odśpiewaliśmy hymn Polski. Całe wydarzenie było oczywiście poprzedzone intensywnymi przygotowaniami. Dzieci powtarzały wiadomości na temat tego, jakie są polskie symbole narodowe oraz czynnie uczestniczyły w ich przygotowaniu. Grupa Rybek bierze również udział w projekcie „BohaterOn”, który idealnie wpisywał się to święto. W ramach projektu obejrzeliśmy przedstawienie kukiełkowe dotyczące powstania warszawskiego.

22 listopada gościliśmy u siebie aktorów z teatru Blaszany Bębenek. W ciekawy, angażujący dzieci sposób przedstawili oni bajkę pt. „Pinokio”. Dzięki niej dzieci mogły zrozumieć, że prawdomówność jest bardzo ważną wartością. Przedstawienie było połączeniem kwestii mówionych przez aktorów, nawiązywaniem dialogu z dziećmi oraz urozmaicone tańcem i ćwiczeniami gimnastycznymi. Naszym Przedszkolakom przypadło ono do gustu i sprawiało dużo radości.


W tym dniu każda grupa obchodziła również Dzień Życzliwości. Jest to bardzo ważne święto, ponieważ w jego trakcie przypominamy sobie o tym, że powinniśmy być mili dla innych. Nawet jeśli za sobą za bardzo nie przepadamy to i tak każdemu należy się szacunek. Warto te wartości utrwalać z dziećmi. W związku z tym, Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania ciekawych historii i opowiadań oraz przygotowały piękne, kolorowe i uśmiechnięte buźki, które symbolizowały bycie życzliwym.


29 listopada zakończyliśmy udział w akcji „BohaterOn”. Przedszkolaki z najstarszej grupy, Rybek, przygotowały swoje kartki dla Powstańców. Zostały one pięknie ozdobione i własnoręcznie wypisane przez dzieci. Wszystkie trafiły do jednej koperty i zostały zaadresowane. Dzieci nie tylko miały możliwość dowiedzenia się kilku kwestii na temat Powstania Warszawskiego, ale również doskonaliły umiejętności związane z wysyłaniem kartek i adresowaniem kopert.

Przed nami natomiast piękny i niezwykle magiczny miesiąc – grudzień. My już nie możemy się doczekać tego, co się będzie działo w tym czasie w naszym przedszkolu.