Jak minął luty naszym Przedszkolakom?

Luty jest najkrótszym miesiącem w roku, co oznacza, że trzeba go mocno wykorzystać. W naszym przedszkolu nie ma nudy. Staramy się zadbać o to, aby Przedszkolaki miały możliwość zdobywania różnorodnych, ciekawych doświadczeń. Z tego też powodu organizujemy imprezy, zapraszamy interesujących gości i wybieramy nietypowe święta, które wspólnie obchodzimy. Zabawa zawsze jest przednia. Tak też było w lutym. Mam więc nadzieję, że chcecie przez chwilę z nami powspominać!

9 lutego odwiedzili nas muzycy z gitarą Zagrali i zaśpiewali dla nas wiele piosenek, ale również przygotowali atrapę gitary, której używały dzieci zaproszone przez nich do współpracy. Muzyka jest nieodłącznym elementem naszego przedszkolnego życia, dlatego bardzo się cieszymy, gdy mamy możliwość, żeby jej podoświadczać.


W tym samy dniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu smakowite święto – Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki miały możliwość zamienienia się w kucharzy i przygotowania swoich (wymyślonych) dań. Panie Nauczycielki wykorzystały na zajęciach dużo aktywności, również związanych z nauką języka angielskiego.


Ledwo zdążyliśmy ochłonąć po koncercie, a już czekały na nas kolejne atrakcje. Luty to bowiem czas karnawału i u nas również nie mogło zabraknąć balu karnawałowego. Nasze Panie Nauczycielki przygotowały piękną dekorację i zabrały nas w podróż do dżungli. Dzieci zaś zamieniły się w baśniowych bohaterów, strażaków, piratów czy domowe zwierzaki. W tym dniu nie zabrakło zabaw tanecznych, łamigłówek, zagadek czy konkursów. Wszyscy świetnie się bawili i bardzo miło spędzili czas.
Bal karnawałowy miał miejsce 14 lutego, czyli w tym samym dniu, co bardzo popularne święto – walentynki. Przez kilka dni na naszym przedszkolnym korytarzu była ustawiona skrzynka na kartki walentynkowe. Każdy mógł do niej coś wrzucić. Okazało się, że listów było tak dużo, że ciężko je było wyciągnąć z owej skrzynki. Wszystkie dzieci dostały karteczki. Nasza najmłodsza grupa, Gąski, wymieniła się również kartkami z dziećmi z innego przedszkola. Była to bardzo ciekawa inicjatywa.

21 lutego odwiedził nas Teatr Blaszany Bębenek z przedstawieniem „Anaruk z Grenlandii”. Tematyka świetnie wpisywała się w zimową aurę. Jak zwykle aktorzy nie zawiedli i zapewnili nam moc wrażeń. Zachęcali bowiem dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu i zadbali o to, aby każdy dobrze się bawił. To był naprawdę miło spędzony czas!


Oczywiście, to nie wszystko, co u nas się dzieje. W tym miesiącu dużo wycinaliśmy, rysowaliśmy, czyli jednym słowem rozwijaliśmy się artystycznie. Nie było więc czasu na nudę. Dzieci przygotowywały ciekawe prace plastyczne, maski karnawałowe, dzieła z figur geometrycznych. Takie aktywności bardzo dobrze rozwijają koncentrację oraz umiejętności z zakresu małej motoryki. Ćwiczmy dzięki temu koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję. Te zadania dają dzieciom możliwość doskonalenia umiejętności bycia cierpliwym i sprzyjają budowaniu poczucia własnej wartości. Można więc uznać, że działalność artystyczna to bardzo ważny obszar pracy przedszkola.Luty to miesiąc, w którym powinno być na zewnątrz dużo śniegu. Niestety… Śnieg jest towarem deficytowym. Taka sytuacja skłoniła więc Gąski do samodzielnego jego przygotowania. Do tego celu wykorzystana została pianka do golenia i mąka ziemniaczana. Zabawy substancjami brudzącymi idealnie wpisują się w założenia programu „Gramy zmysłami”, który systematycznie jest realizowany w naszym przedszkolu

Gąski lubią zwierzęta, dlatego też obchodziły w swojej grupie Dzień Kota. Na zajęcia została zaproszona Pani, która ma kilka kotów i podzieliła się ona nie tylko swoją wiedzą na ich temat, ale również pokazała ciekawe filmy z kotkami w roli głównej. Całość została uzupełniona różnymi kocimi aktywnościami fizycznymi. Dzieci spacerowały jak kotki, rozciągały się i turlały. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Za to Wiewiórki pogłębiły swoją wiedzę na temat dinozaurów. Dowiedziały się, jak nazywały się i jak wyglądały dinozaury, poznały ich preferencje żywieniowe oraz specyfikę trybu życia. Temu wszystkiemu towarzyszyły różnorodne zadania, takie jak łamigłówki, działania matematyczne, prace plastyczne związane z tematem zajęć.


Luty był bardzo ciekawym miesiącem. Dużo się działo, zarówno w obszarze artystycznym, jak również w sferze poznawczej. Mocno poszerzyliśmy wiedzę o ciekawe zagadnienia. W marcu czeka nas wiele atrakcji W końcu zbliża się wiosna, a wiosna to powiew świeżości i dobrej energii.

Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz