Jak nam minął maj?
Najweselsze, najzieleńsze
maj ma obyczaje.
W cztery strony – świat zielony
umajony majem!
Ciepły deszczyk każdą kroplą
rozwija dokoła
z pąków – kwiaty, z listków – liście,
z ziółek – bujne zioła.
A po deszczu dzień pogodny
malowany tęczą
lubi wiązać krople srebrne
na nitkę pajęczą.
A gdy ciepła noc nadchodzi,
kiedy dzień już zamilkł,
maj bzem pachnie, wniebogłosy
dzwoni słowikami!

Tak tak, to maj! Maj, który jest pięknym miesiącem. Wiosna już w pełni, kwitną kwiaty i drzewa, ale jeszcze nie jest zbyt ciepło, więc można korzystać w pełni z bycia na świeżym powietrzu. Jak maj minął w naszym przedszkolu? Pracowicie! Bo przecież w maju obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt – Dzień Matki. Dzieci już od pierwszych dni dzielnie pracowały, aby przygotować prezenty i przedstawienia. Uczyły się śpiewać, tańczyć, recytować. Mówiły wierszyki po polsku i po angielsku. A to wszystko po to, aby ich mamusie i tatusiowie dostali najpiękniejszy prezent – cały ocena wzruszenia.

Całe wydarzenie miało miejsce w naszym przedszkolu 24 maja. Wtedy to odwiedzili nas rodzice i wspólnie mogliśmy świętować i cieszyć się z pięknych występów. Był to niezwykły czas!

Oczywiście było to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w naszym przedszkolu w maju. Ale jak się domyślacie, nie było jedynym. Przecież staramy się, aby dzieci miały jak najwięcej pozytywnych wspomnień z pobytu w naszej placówce. Dlatego też, jak co miesiąc, gościli u nas aktorzy z teatru Blaszany Bębenek. Przyjechali oni z przedstawieniem o piratach. W trakcie zachęcali dzieci do czynnego udziału i zabawy z nimi. Czy naszym przedszkolakom się to podobało? BARDZO!

Zaraz po Dniu Matki, 25 maja, gościliśmy natomiast muzyków, którzy tym razem zaprezentowali nam altówkę. Dzieci mogły posłuchać, jakie dźwięki wydaje ten instrument. Wzięły również udział w licznych zabawach do muzyki i mogły zaśpiewać wspólnie kilka wiosennych piosenek.

W maju obchodzimy również Dzień Biblioteki. Nasze najstarsze przedszkolaki, Wiewiórki, wybrały się więc na spacer do biblioteki. Miały możliwość posłuchanie o tym, jak wygląda praca w takim miejscu. Dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książki oraz mogły pooglądać książki, które je zainteresowały. To było bardzo pouczające wyjście, po którym dzieci na pewno staną się stałym gośćmi biblioteki.

Maj to również miesiąc, w którym zwraca się uwagę na aktywności ruchowe. Nasze Panie Nauczycielki zachęcają dzieci do tego, aby aktywnie spędzały swój wolny czas. Żeby jednak budować tego typu nawyki, konieczne jest wprowadzanie aktywności sportowych również na zajęciach. Wszystkie grupy dbają o to, a nasze Panie wymyślają różnorodne konkurencje i zabawy sportowe, które są atrakcyjne dla dzieci.

Oczywiście sport to zdrowie, a jeszcze lepiej, gdy idzie on w parze ze zdrowym żywieniem. Jednym z elementów prawidłowego odżywiania jest picie soków ze świeżych owoców. Taką wiedzę zdobyły w maju Delfinki, które wspólnie z nauczycielkami przygotowały pyszne soki. Każde dziecko mogło samo wycisnąć sok, a później go skosztować.

Jak wiadomo, w naszym przedszkolu dużą wagę przywiązujemy do nauki języka angielskiego. Ale przecież nie musi ona być nudna. W sumie, każde warunki są dobre, żeby uczyć się nowych słówek, piosenek czy wierszyków. Delfinki zdecydowały, że takie zajęcia mogą się odbywać na placu zabaw a nie w ich sali. Nauka na świeżym powietrzu chyba się spodobała naszym przedszkolakom. Zwłaszcza, że zaraz po zajęciach, mogły pobiec do piaskownicy i na zjeżdżalnie.

Maj minął nam bardzo szybko. Ale za to, z jakimi atrakcjami Oby kolejne miesiące były równie ciekawe.