Październik był kolejnym bardzo intensywnym miesiącem w naszym przedszkolu. Oprócz realizowania podstawy programowej, braliśmy udział w różnych działaniach i inicjatywach. Od października uczestniczymy m.in. w akcji „Czyściochowe Przedszkole”. Nasze Przedszkolaki otrzymały specjalne dzienniczki, w których zaznaczamy umiejętności, które już zdobyły. Akcja ta jest szczególnie ważna w okresie pandemii. W zabawny i atrakcyjny sposób możemy bowiem systematycznie przypominać dzieciom o konieczności mycia rączek czy w ogóle dbania o higienę.

7 października gościli u nas muzycy, którzy po raz kolejny zabrali nas w magiczną podróż do świata dźwięków. Tym razem wykorzystywali na zajęciach puzon i trąbkę. Przygotowali jesienne utwory, które pozwoliły nam jeszcze bardziej poczuć magię tej pory roku.

Od 5.10 na stałe w naszym grafiku zagościły zajęcia sportowe. Dzięki udziale w akcji „Zdrowo i sportowo” możemy usprawniać funkcjonowanie naszych Przedszkolaków, wzmacniać ich koordynację, panowanie nad swoim ciałem i planowanie ruchu. Każdy przecież wie, że ruch to zdrowie. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach i czekają na nie z niecierpliwością.

Tradycją w naszym przedszkolu jest konkurs dyniowy. Nie mogło go więc również zabraknąć w tym roku. Od 25 do 27 października, mali artyści i ich rodzice, przynosili dynie do przedszkola. Jak co roku, zaskakiwała nas inwencja twórcza niektórych osób 😊 Nie da się ukryć, że wybór tej najpiękniejszej dyni nie był prostym zadaniem. W głosowaniu wzięły udział wszystkie Przedszkolaki oraz pracownicy. Udało się wyłonić trzy główne miejsca, a jedno dziecko otrzymało wyróżnienie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce 29 października.

26 października odwiedziła nas starsza sierżant z komisariatu policji Wrocław – Fabryczna. Przypominała ona dzieciom o zasadach ruchu drogowego i o tym, w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo. Okazało się, że nasze Przedszkolaki świetnie się orientują w przepisach, wiedzą, w jaki sposób przechodzić na drugą stronę ulicy i jak należy interpretować niektóre znaki drogowe. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i wykazały się dużą dozą cierpliwości i zaangażowania. Na koniec otrzymały drobne upominki: naklejki, dyplom oraz kolorowanki. To był kolejny intensywny dzień, który pozwolił dzieciom utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Czy myślicie, że listopad będzie również emocjonujący? Już jest wiele planów. Możemy więc śmiało stwierdzić, że w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę.