Czerwiec to bardzo ważny miesiąc. Dzieci bowiem obchodzą w nim swoje święto. Ale to także czas, kiedy zaczynają się wakacje, jest już piękna pogoda i najstarsze przedszkolaki kończą swój pierwszy etap edukacji. Jaki więc był ten miesiąc? Radosny i smutny jednocześnie. Dużo się w nim działo, ale jednocześnie wszyscy mieliśmy świadomość, że niebawem nadejdzie czas rozstania. Zobaczcie więc, co u nas się wydarzyło w czerwcu i jak spędzaliśmy wspólnie ten czas?

1 czerwca to dzień, kiedy wszyscy dorośli dbają o to, żeby dzieci czuły się jak najlepiej. Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, zwłaszcza w przedszkolu. W tym roku postanowiliśmy je uczcić w wyjątkowy sposób. Były zabawy na dmuchanej farmie, słodkie przekąski oraz prezenty. Każdy Przedszkolak mógł poczuć się wyjątkowo. To był dzień pełen intensywnych wrażeń i wielu pozytywnych emocji.

W każdej grupie dzieci dodatkowo miały szereg atrakcji, takich jak wykonywanie prac plastycznych, zabawy otrzymanymi upominkami, tańce i gry integracyjne.

Kilka dni później, w ramach dalszego świętowania, wybraliśmy się na piknik do wioski indiańskiej. Takie pikniki są już tradycją w naszym przedszkolu. Jest to dzień, w którym spotkamy się nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami. Wspólnie spędzamy czas, rozmawiamy, bawimy się. To taki moment, który pozwala nam się do siebie zbliżyć, zintegrować ze sobą.

14 czerwca nasza średnia grupa, Delfinki, wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę do biblioteki. Dzieci jechały autobusem, a potem miały możliwość posłuchania tego, czym jest biblioteka, co się w niej dzieje i jak wygląda proces wypożyczania książek. Same również mogły pooglądać różne książeczki. Był to dzień, który na długo zapadł w pamięci naszym Przedszkolakom.

Oczywiście oprócz wyjść i wycieczek mamy również inne wydarzenia w naszym przedszkolu. Jak co miesiąc odbył się koncert z pokazem instrumentu. Tym razem była to harfa. Dzieci jak zwykle świetnie się bawiły, miały dużo radości ze wspólnego śpiewania i chętnie wsłuchiwały się w dźwięki wydawane przez harfę. To było nasze ostatnie spotkanie z muzykami w tym roku. Następne będą po wakacjach.

W czerwcu jedna z mam zaproponowała nam przeprowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci. Oczywiście, zgodziliśmy się z wielką radością. Przedszkolaki mogły bowiem przygotować kolorowe słoiki i piękne lasy w słoiku. Przyniosło im to dużo frajdy. Zobaczcie sami, jak miło spędzali czas na zabawie:

27 czerwca nadszedł dzień, kiedy najstarsze Przedszkolaki zakończyły oficjalnie czas nauki w przedszkolu. Panie Nauczycieli przygotowały przepiękna część artystyczną. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Wszystkiemu towarzyszyła przepiękna muzyka, a Pani Ewelina i Martyna zadbały o cudowną dekorację. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Na koniec, każdy zerówkowicz otrzymał drobny upominek na pamiątkę czasu spędzonego w przedszkolu. Trzymamy kciuki, żeby Dzieci osiągały jak najwięcej sukcesów na dalszych etapach edukacji  

Czerwiec dał nam wiele pozytywnych wspomnień i sprawił dużo radości. Będziemy tęsknić za naszymi Przedszkolakami, którzy już wybierają się do szkoły. Ale jednocześnie cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić te wszystkie lata! Przed nami wakacje i odpoczynek. Przedszkole będzie działało normalnie, ale dzieci swój czas będą spędzały w większości na zabawie.