Za nami pierwszy miesiąc intensywnej pracy w przedszkolu. Niektóre dzieci kontynuują swoją przygodę w Kids Island, ale część z nich dopiero po raz pierwszy przekroczyła progi naszej placówki, żeby stać się przedszkolakiem. Początki do najłatwiejszych nie należą, jednak dzięki wsparciu ze strony rodziców oraz niezawodnym paniom: Asi i Kasi, dzieci szybko odnalazły się w nowej sytuacji. Zwłaszcza, że na nudę nikt we wrześniu nie mógł narzekać.

Nasze jesienne przygody rozpoczęliśmy z udziałem pani Aliny, która zagrała dla nas piękny koncert. Dzieci były wsłuchane w prezentowane dźwięki. Pierwszy temat cyklu naszych muzycznych spotkań brzmiał: Nie tylko Żelazowa Wola dla naszego idola – fortepian.

Początek września to również bardzo ważne warsztaty, w trakcie których przedszkolaki dowiedziały się, czym jest segregacja śmieci i w jaki sposób można ją przeprowadzać. Panie, które prowadziły zajęcia były niezwykle empatyczne o otwarte. Miały również wiele ciekawych pomocy, które wzbudziły zainteresowanie małych Przyjaciół Przyrody.

Natomiast 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkola. Każda grupa miała zaplanowany szereg atrakcji na ten dzień. Odwiedzili nas bowiem koszykarze, którzy przeprowadzili zajęcia sportowe z przedszkolakami. Nie zabrakło również poczęstunku, drobnych upominków oraz przyjemnych zabaw na świeżym powietrzu z wykorzystaniem baniek mydlanych i kredy. Każde dziecko mogło również zamienić się w ulubioną bajkową postać, a to za sprawą magicznych kredek, którymi malowaliśmy nasze buzie. Radość była ogromna, a dzień należy zaliczyć do niezwykle udanych.

Dwa dni później postanowiliśmy powitać nadejście JESIENI. Pogoda nam nie dopisała, ale dla nas to nic strasznego. Wszystkie aktywności zostały zrealizowane w naszych salach. Przedszkolaki mogły rozwinąć swoje twórcze umiejętności, ponieważ brały udział w malarskim plenerze. Odpowiednio przygotowani, ubrani w długie, białe koszule, z pędzlami w dłoni tworzyli prace, na których dominowały jesienne barwy – czerwony, żółty, brązowy. Patrząc na powstałe dzieła można odnieść wrażenie, że mamy prawdziwych artystów w naszych szeregach.

Natomiast 27 września zaprosiliśmy rodziców, dzieci i ich rodzeństwo do wspólnej zabawy. Zorganizowaliśmy bowiem piknik rodzinny, który poprowadziła, jak zwykle niezawodna, pani Alina. Na placu zabaw dzieci wraz z rodzicami mogły bawić się do jesiennych utworów. Mieliśmy możliwość poznania się, porozmawiania ze sobą i zintegrowania. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku, zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Frekwencja była stuprocentowa, a pogoda piękną – jedyny ładny dzień w tym tygodniu. Dlatego po zakończonym koncercie, rodzice postanowili jeszcze zostać nieco dłużej, siedząc na kocach, piknikując i korzystając z jesiennych promieni słońca.

29 września odwiedził nas natomiast Teatr Pinokio. W trakcie przedstawienie kukiełkowego dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w trakcie wizyty w lesie oraz co o nieprawidłowym zachowaniu człowieka myślą zwierzęta, dla których las jest domem. Na koniec podsumowano całe spotkanie, a aktorzy zapytali dzieci, w jaki sposób one się zachowują w trakcie spacerów. Była to bardzo ważna dla nas wszystkich lekcja.

Wrzesień zakończył się Dniem Chłopca, który miał miejsce 30 września. Chłopcy zostali docenieni drobnymi upominkami.

Jak możecie zauważyć, w naszym przedszkolu, nie ma czasu na nudę. Dzieci uczą się poprzez zabawę, integrują z rówieśnikami i spędzają miło czas. Każde działanie niesie za sobą wiele edukacyjnych treści. Jesteście ciekawi, co w innych miesiącach będzie się działo? Uchylając rąbka tajemnicy mogę tylko powiedzieć, że czeka nas wiele atrakcji.