Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. I taki był też kwiecień w tym roku. Raczej deszczowy i chłodny. Ale oczywiście w naszym przedszkolu atmosfera już wiosenna i radosna. W tym roku, w kwietniu właśnie, przypadały też święta wielkanocne, więc nie zabrakło przygotowań również do nich.

Na samym początku, dzieci z najmłodszej grupy, Delfinków, postanowiły zasiać owies. Przez cały kwiecień obserwowały, jak powoli pojawiają się pierwsze listki i z każdym dniem staje się on coraz większy. Był to niezwykle interesujący eksperyment, który dał młodym ogrodnikom wiele radości i poczucie satysfakcji z samodzielnego wyhodowania roślinki.


W międzyczasie oczywiście trwały przygotowania do świąt. Dzieci nie tylko poznawały wielkanocne tradycje, ale również wykonywały różne ozdoby. Baranki, kwiatki czy jajeczka stały się więc nieodłącznym elementem naszej codzienności.


Natomiast 21 kwietnia odwiedził nas wyjątkowy gość – pan będący dźwiękowcem. Przywiózł ze sobą profesjonalny sprzęt i przeprowadził z dziećmi warsztaty muzyczne. Przedszkolaki mogły pobawić się swoim głosem. Okazało się, że sprawiło im to wiele radości. Na koniec dzieci z grupy Kotków i Rybek nagrały wspólnie piękną piosenkę. Jaką? O tym dowiecie się niebawem.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce obchodzimy go już od ponad 30 lat, a jednak każdego roku to w tym dniu należy się szczególnie zastanowić nad tym, jak można dbać o naszą planetę. Nasze przedszkolaki postanowiły zatroszczyć się o najbliższe otoczenie i wspólnie wysprzątały plac zabaw. Rybki wykonały także piękne prace plastyczne z wykorzystaniem puchnących farb. To był ważny i piękny dzień w naszym przedszkolu. Na pewno dzięki temu, łatwiej będzie nam pamiętać o tym, że o naszą planetę musimy troszczyć się codziennie!


28 kwietnia zawitał do nas teatrzyk z przedstawieniem „Kruszynka”. Historia ta opowiadała o pewnej słonicy, która była niemiła dla swoich przyjaciół. Na szczęście w porę się zreflektowała i zmieniła swoje zachowanie. Każde takie przedstawienie jest bardzo wartościowe i pozwala dzieciom zrozumieć wiele trudnych emocji. Nasze Przedszkolaki bardzo chętnie biorą więc udział w takich wydarzeniach.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy również dzień książki. Dzieci z każdej grupy zostały poproszone o to, aby przynieść do przedszkola swoją ulubioną książeczkę. Opowiadały rówieśnikom o czym ona jest i dlaczego ją lubią oraz pokazywały piękne ilustracje, które były w nich umieszczone. Jest to jeden z ważnych momentów, kiedy zapoznaje się młodych ludzi z literaturą i zachęca się ich do korzystania z książek.

Kolejną ważną rzeczą, która miała miejsce w kwietniu w naszym przedszkolu był udział w akcji Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów. Jest to wyjątkowa inicjatywa, której głównym celem staje się podziękowanie leśnikom i strażakom za ich zaangażowanie i pracę, żeby było bezpiecznie. Nasza giga kartka została wykonana przez wszystkie dzieci i znalazła swoje miejsce w centralnym punkcie, żeby każdy, kto do nas przychodzi, mógł ja podziwiać.

Kwiecień był również bardzo ważnym miesiącem dla naszych najmłodszych Przedszkolaków. 14 kwietnia odbyło się bowiem pasowanie na przedszkolaka. Było to pierwsze wydarzenie od dwóch lat, w którym udział mogli wziąć również rodzice. Młodzi artyści zaśpiewali kilka piosenek i zostali oficjalnie włączeni do społeczności przedszkolnej. Na koniec miał również miejsce drobny poczęstunek.