Magiczna zima zawitała do Wrocławia na początku grudnia. Spadł śnieg, było mroźnie, a nasze Przedszkolaki dzielnie przygotowywały się do wszystkich wydarzeń zaplanowanych na ten miesiąc. Nie da się bowiem ukryć, że grudzień jest pięknym i świątecznym miesiącem. W powietrzu unosi się zapach świerku i pomarańczy, a każdy z nas czeka na spotkanie z bliskimi i prezenty od Mikołaja. Zapraszamy Was do wspólnej podróży po tym, co wydarzyło się w grudniu w naszym przedszkolu.

Grudzień rozpoczął się przygotowaniami do świąt. W każdej grupie pojawiły się kalendarze adwentowe z zadaniami dla dzieci. Pierwszym z nich było ubieranie choinki. Przedszkolaki przygotowały samodzielnie różne ozdoby i zawiesiły je na naszym świątecznym drzewku. W korytarzu pojawił się piękny kominek, na ścianach umieszczono bombki, w okna pojawiła się zimowo-świąteczna dekoracja.Oprócz przepięknych dekoracji, które wprowadziły nas w świąteczny klimat, dzieci miały również przygotować listy do św. Mikołaja. Znalazły się w nich informacje na temat tego, jakie marzenia mają Przedszkolaki i co chciałyby otrzymać w prezencie. Niektóre życzenia się spełniły, inne jeszcze czekają

6 grudnia zawitała do nas Pomocnica Świętego Mikołaja. Sam Mikołaj miał na ten dzień zaplanowane wiele obowiązków i nie zdążył nas odwiedzić osobiście. Zostawił jednak list, w którym wszystko wyjaśnił i wysłał w swoim zastępstwie psotnego elfa. Zanim jednak przedszkolaki dostały swoje prezenty, musiały uporać się z wyzwaniami i rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek przygotowanych przez Mikołaja. Temu wszystkiemu towarzyszyła mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wspólnie z elfem, bawiły się z wychowawcami i cieszyły się ze wspólnego spędzania czasu.


Ten tydzień obfitował również w inne wydarzenia. 7 grudnia odwiedzili nas muzycy z koncertem „Fletowe mikołajki jak z bajki”. Jak więc można się domyślać, w roli głównej występował w tym dniu flet. Nasze przedszkolaki chętnie się włączyły w śpiewanie piosenek i zabawy ruchowe do nich. To był kolejny dzień, w którym pojawiło się wiele pozytywnych emocji.

14 grudnia odwiedzili nas rodzice, żeby wspólnie z dziećmi przygotować ozdoby świąteczne i miło spędzić czas. Warsztaty dla rodziców to wydarzenie, które po raz pierwszy obyło się w zeszłym roku i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Postanowiliśmy więc, że zostanie ono stałym elementem naszego przedszkolnego życia. Rodzice chętnie spędzają czas ze swoimi dziećmi, wspólnie wykonują zadania przygotowane przez nauczyciela. Jest to taki dzień, w którym można również swobodnie porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami ze sobą nawzajem.Po emocjonujących dwóch tygodniach, przyszedł dzień, kiedy mogliśmy wspólnie zasiąść do wigilijnego obiadu. 20 grudnia wszystkie nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola uroczyście ubrane i z niecierpliwością czekały na to, co się wydarzy. Panie Nauczycielki przygotowały stoły, ustawiły dekoracje i zadbały o to, aby zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera.


Grudzień był pięknym miesiącem niosącym za sobą wiele magii. Lubimy ten czas przygotowań do świąt. Wspólne zadania integrują dzieci, dają im szanse na poznanie swoim przyzwyczajeń, dowiedzenie się, jakie zwyczaje obowiązują w innych miejscach, domach.

Rok 2023 dobiegł końca! Nastał nowy, 2024 rok. Jaki on będzie? Co przyniesienie? Co się w nim wydarzy? Na te pytania będziemy odpowiadać każdego miesiąca. Zapraszamy Was w tą wspólna podróż. Bądźcie z nami!