Dni w naszym przedszkolu mijają bardzo szybko. Nie ma czasu, żeby się nudzić. Czasem zaskoczeniem dla nas jest, że jedne miesiąc zamienił się w kolejny, z nowymi wyzwaniami. Chociaż już grudzień w kalendarzu, to jednak chętnie powspominamy wspólnie z wami to, co wydarzyło się w listopadzie.

Już 3 listopada odwiedził nas pan z bębnami. Przygotował dla nas ciekawy koncert. Dzieci mogły zobaczyć, jak takie bębny afrykańskie wyglądają oraz jakie dźwięki mogą one wydawać. Przedszkolaki zamieniły się również w małych muzyków i zgodnie ze wskazówkami, które otrzymywały, wygrywały piękne utwory.

Natomiast 9 listopada mieliśmy przyjemność gościć naszą cudowną Panią Alinkę, która tym razem zaprezentowała się naszym Przedszkolakom w bardziej patriotycznej odsłonie. Koncert nosił bowiem tytuł „Gdy piosenka szła do wojska”, a jego trakcie dzieci usłyszały piosenki patriotyczne, wojskowe i żołnierskie. Było to idealne wprowadzenie do wydarzeń, które miały miejsce u nas w dniu 10 listopada. Jak co roku, nasze przedszkole, wzięło bowiem udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W tym dniu nie tylko śpiewaliśmy hymn i o nim rozmawialiśmy, ale również omówiliśmy, jak wyglądają polskie symbole narodowe i dlaczego Polska musiała odzyskać niepodległość. Była to piękna lekcja historii.

Co jeszcze się u nas działo? Dzieci w swoich grupach dzielnie pracowały i przygotowywały piękne prace. Warto wspomnieć o chociażby o tym, że Wiewiórki wykorzystały dynię, żeby wprowadzić elementy integracji sensorycznej na swoich zajęciach. Wyciąganie miąższu i pestek było niezwykle ciekawym doświadczeniem. Przygotowali również gila wyklejając go kulkami z bibuły, co dobrze wpływa na poprawę sprawności palców. Jednym z zadań, które podjęli również w listopadzie było wykonanie stworka – potworka. Do tego zadania były im potrzebne różne nasiona, koraliki i inne drobinki oraz plastykowa butelka. Jak widać rosną nam mali wiewiórkowi artyści.

A co ciekawego działo się u Delfinków? Nasze pięciolatki obchodziły w listopadzie Dzień Kredki oraz Dzień Postaci z Bajek. To pierwsze święto pozwoliło na wprowadzenie kilku ćwiczeń związanych z porównywaniem i klasyfikowaniem przedmiotów (kredek). Dzieci miały również możliwość doskonalenia swoich umiejętności matematycznych. Natomiast Dzień Postaci z Bajek był wydarzeniem bardzo ciekawym. Nie tylko udało się porozmawiać o różnych bohaterach, poczytać ciekawe historie, ale również udało się przygotować pięknego smoka  Delfinki, podobnie jak Wiewiórki, rozwijają się plastycznie. Jednym z podejmowanych przez nich działań było przygotowanie butelkowego stworka-potworka. Jak widać na zdjęciach, wszyscy świetnie się bawili i na pewno miło spędzili wspólnie czas.

Dzień Postaci z Bajek to również święto, które było obchodzone w naszej najmłodszej grupie, w Gąskach. Dzieci mogły opowiedzieć historie swoich ulubionych bohaterów, ale miały również do rozwiązania wiele zagadek i łamigłówek. Drugim ważnym wydarzeniem, było święto Pluszowego Misia. Który przedszkolak nie ma swojej ukochanej maskotki, z którą śpi lub którą przytula w trudnych momentach? W tym wyjątkowym dniu, każde dziecko mogło taka maskotkę przynieść do przedszkola i pokazać ją kolegom i koleżankom.

Jak więc możecie zauważyć, kolejny miesiąc przyniósł nam wiele radości i ciekawych wspomnień. Listopad wcale nie musi być szary i smutny. Nasze Panie Nauczycielki, niczym dobre wróżki potrafią sprawdzić, że na twarzach dzieci pojawiają się uśmiechy. Przed nami natomiast grudzień, najbardziej magiczny miesiąc w roku. Czekamy na to, co się w nim wydarzy z wielką niecierpliwością.