Niepubliczne Przedszkole Kids Island Wrocław

Niepubliczne Przedszkole Kids Island mieści się przy ul. Muchoborskiej 16 we Wrocławiu na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. To miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie, które wspiera ich całościowy rozwój w przyjaznej atmosferze. Zapewniamy warunki, umożliwiające kształtowanie u dzieci takich cech jak pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz umiejętność korzystania ze swojego potencjału. Rozwijamy w dzieciach pozytywny i tolerancyjny stosunek do innych języków, kultur, narodowości, a przede wszystkim do drugiego człowieka.

W placówce są trzy klimatyzowane, bezpieczne sale dydaktyczne wyposażone w zabawki i liczne pomoce naukowe oraz tablicę interaktywną. Przedszkole dysponuje własnym, nowoczesnym placem zabaw z piaskownicą, utwardzoną nawierzchnią i urządzeniami do zabawy (zjeżdżalnie, huśtawki, domki). Przed budynkiem znajdują się oznaczone miejsca parkingowe do dyspozycji rodziców.

Naszym celem jest szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby czerpało radość z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z ciekawością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, było samodzielne, znało zasady bezpieczeństwa oraz radziło sobie z napotkanymi trudnościami. Wspomagamy wszechstronny rozwój i edukację w zależności od indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka, do osiągnięcia stanu gotowości podjęcia nauki w szkole podstawowej.

W naszym przedszkolu spotykają się dzieci różnych narodowości i kultur. Komunikacja i zrozumienie nie jest dla nas problemem.
Metody i formy pracy wybierane przez nauczycieli mają na celu zapewnić dzieciom odpowiednią ścieżkę rozwoju, aktywizując i motywując dziecko do pracy oraz umożliwiając praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Dbamy aby proces edukacji odbywał się w zgodzie z indywidualnymi możliwościami dziecka. Nie zapominamy, że podstawową, najważniejszą i dominującą formą aktywności dziecka jest zabawa.

Nauczyciele są wsparciem dla dzieci i rodziców. Na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest dobro dziecka i bardzo dobra relacja z rodzicami.
Ramowy rozkład dnia ułożony jest zgodnie z zaleceniami podstawy programowej i dla dzieci przebywających w przedszkolu w wymiarze do 10 godzin dziennie i przewiduje następujący podział aktywności:
– 1/5 czasu to zajęcia dydaktyczne
– 1/5 czasu to zabawa
– 1/5 czasu to pobyt na świeżym powietrzu
– 2/5 czasu to czynności samoobsługowe, organizacyjne, opiekuńczej

WYŻYWIENIE
Zdrowe i pyszne posiłki dostarcza do naszego przedszkola zewnętrzna firma cateringowa. Zamawianie posiłków, odmawianie oraz dokonywanie płatności za wyżywienie odbywa się poprzez specjalnie przygotowaną do tego aplikację, która zapewnia przekaz informacji pomiędzy rodzicem, firmą cateringową oraz przedszkolem. Miesięczny koszt wyżywienia to suma zamówionych przez rodziców posiłków w danym miesiącu.

Zajęcia dodatkowe organizowane w Niepublicznym Przedszkolu KIDS ISLAND we Wrocławiu

W przedszkolu organizowane są liczne zajęcia dodatkowe zgodne z zainteresowaniami dzieci oraz preferencjami rodziców. Organizowane są wycieczki, zimowe wyjazdy połączone z nauką jazdy na nartach, spektakle, festyny, warsztaty i koncerty muzyczne.

JĘZYK ANGIELSKI
Kids Island to międzynarodowe przedszkole językowe we Wrocławiu. Codziennie zapewniamy dzieciom kontakt z językiem angielskim, Dzięki czemu, dzieci naturalnie się uczą i rozwijają swoje zdolności językowe. Liczne pomoce dydaktyczne i tablica interaktywna podnoszą atrakcyjność zajęć. Poprzez aktywizację wielu zmysłów (słuch, wzrok, dotyk) dzieci jeszcze chętniej uczestniczą w zajęciach i przyswajają nowe informacje.

TAŃCE
Tańce to ulubiona forma ruchu wszystkich przedszkolaków. Nauka kroków i układów tanecznych w rytm muzyki to wspaniała zabawa!

ROBOKLOCKI
Wprowadzają dzieci w świat przedmiotów ścisłych poprzez zabawę, wykorzystując elementy matematyki, fizyki oraz logiki.

TENIS
Doskonała zabawa i spora dawka ruchu dla przedszkolaków. Podstawą treningów jest rozwój sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej, która jest jedną z najważniejszych umiejętności gry w tenisa.

BASEN
Regularne pływanie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pomaga dbać o prawidłową postawę dziecka, koryguje już istniejące krzywizny kręgosłupa (np. skolioza),buduje wytrzymałość, kondycję i koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie i zwiększa ich elastyczność, pobudza krążenie i przepływ krwi, zwiększa wydolność płuc, hartuje i wzmacnia odporność

GLINOLANDIA
Zajęcia plastyczne prowadzone na zasadzie doskonałej stymulującej zabawy, wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz spostrzegawczości i pomysłowości przy projektowaniu kompozycji przestrzennej.

DOGOTERAPIA
Poprzez kontakt z psami dzieci uczą się właściwych postaw w stosunku do zwierząt oraz zasad bezpiecznego postępowania z nimi. Zajęcia z psem pomagają w rozwoju dzieci na różnych płaszczyznach m.in. silnie stymulują zmysły, ćwiczą koncentrację oraz orientację przestrzenną.