Czas pędzi bardzo szybko. Jeszcze niedawno przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia roku szkolnego, a tu już nastał czerwiec, który jest miesiącem podsumowań i pożegnań. Nie da się ukryć, że to jeden z najważniejszych miesięcy w naszej pracy. Dzieci bowiem kończą jakiś etap w swoim życiu, stają się coraz starsze, przechodzą do kolejnych grup, a część z nich w ogóle kończy swoją przedszkolną edukację i rusza dalej, w świat.

Ale zanim o rozstaniach i pożegnaniach jeszcze kilka słów o tym, co nam dał czerwiec i jak się w tym miesiącu bawiliśmy. Nasza przygoda czerwcowa zaczęła się już pierwszego dnia tego miesiąca. Jest to bowiem data niezwykle ważna, o której wszyscy pamiętają – w tym dniu przypada święto wszystkich dzieci. Nasze Przedszkolaki również miały możliwość wspólnej zabawy. Panie Nauczycielki zorganizowały bowiem gry i zabawy na świeżym powietrzu. W tym dniu odbyły się również zajęcia sportowe. Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek oraz piłkę do zabawy. Radości nie było końca. To był naprawdę dobry dzień, pełen wielu pozytywnych emocji.

6 czerwca kontynuowaliśmy wspólne świętowanie, ale tym razem w znacznie poszerzonym składzie. Towarzyszyli nam bowiem rodzice dzieci i ich rodzeństwo. Był to piękny dzień stanowiący połączenie Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Jego głównym celem stało się integrowanie dzieci, wspólne spędzenie czasu z bliskimi osobami oraz pogłębienie relacji pomiędzy rodzicami a nauczycielkami pracującymi w przedszkolu. Gry i zabawy odbywały się w Wiosce Indiańskiej i spowodowały, że nasze Przedszkolaki mogły się stać prawdziwymi poszukiwaczami przygód. Nie tylko nauczyły się indiańskich piosenek, zrobiły sobie specjalne makijaże, ale również spacerowały na boso po specjalnie do tego celu przygotowanej ścieżce oraz szukały właściwiej drogi w labiryncie. To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci, a wspomnienia z niego będą rozjaśniały nam pochmurne dni.

Naszym przygodom nie było w czerwcu końca. Zaledwie 3 dni później, 9 czerwca, najstarsza grupa Rybek wyruszyła na swoją pierwszą od dwóch lat wycieczkę. W związku z udziałem w akcji Zdrowo i Sportowo zostaliśmy zaproszeni na specjalne warsztaty sportowe, które odbywały się w Decathlonie. Sama podróż do tego miejsca była wyzwaniem. Najpierw autobus, potem tramwaj, a na koniec dość spory spacer. Na miejscu, dzieci miały możliwość pozwiedzania sklepu i pobawienia się sprzętem w nim umieszczonym. W tym samym czasie druga grupa dzielnie trenowała pod okiem dwóch instruktorów. Dzieci pokonywały tory przeszkód i wykonywały różnorodne ćwiczenia fizyczne.

Powrót do przedszkola okazał się obfitować w wiele niespodzianek. Uciekł nam autobus i musieliśmy zaplanować nową trasę. A po powrocie czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. W tym dniu odwiedzili nas artyści, którzy przygotowali specjalnie dla nas koncert gitarowy.

Dużo emocji nam towarzyszyło w tym dniu. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z tego, że udało nam się tylko zobaczyć i tyle doświadczyć.

Czerwiec obfitował też w różnorodne działania artystyczne. Nasi mali plastycy mogli się wykazać kreatywności i pomysłowością w czasie proponowanych przez nauczycieli zajęć. Zresztą, sami Państwo może zobaczyć efekty tego wszystkiego zamieszczone na zdjęciach poniżej:

Nasze najmłodsze Przedszkolaki, Delfinki, też nie próżnowały w czerwcu. Wspólnie z paniami przygotowywały pyszne owocowe napoje z okazji Dnia Lemoniady. Wszystkie składniki trzeba było najpierw nazwać i pokroić. Dzieci mogły je powąchać i brały czynny udział w dokładaniu ich do wcześniej przygotowanej wody. Na koniec został natomiast najprzyjemniejszy etap – próbowanie. Okazało się, że przygotowana przez Delfinki lemoniada jest idealnym rozwiązaniem na ciepłe, letnie dni i daje świetnie orzeźwienie.

Po tym jakże intensywnym miesiącu przyszedł czas pożegnań i podsumowań. 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w najstarszej grupie Rybek. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały przepiękny występ teatralny. Zaprosiły swoich rodziców i pracowników przedszkola na przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Aktorzy mieli świetnie dobrane stroje i perfekcyjnie opanowali swoje kwestie. Na szczęście, mimo wielu przeciwności losu, Kopciuszek odnalazł swojego księcia i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Na koniec Panie Wychowawczynie podziękowały Rodzicom sześciolatków za wysiłek i wspólną pracę w ciągu całego roku. Wzruszeniom i podziękowaniom nie było końca. To był piękny rok, w czasie którego mogliśmy wspólnie zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia. To był czas, kiedy dołożyliśmy kilka nowych wspomnień do naszych szufladek w mózgu. Wspólnie się bawiliśmy, spędzaliśmy czas, spotykaliśmy się z ciekawymi osobami i uczyliśmy się nowych rzeczy.

Z naszej strony, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników przedszkola pragniemy podziękować wszystkim Państwu za ten wspaniały czas, wspólną zabawę i ciągłą współpracę. To był dla nas rok pełen wyzwań, ale dzięki wzajemnemu wsparciu daliśmy sobie świetnie radę!!!