Grudzień jest pięknym miesiącem, który obfituje w wiele radosnych wydarzeń. Już od samego początku myślimy o świętach i czasie spędzonym z bliskimi. Mocno się też do tych świąt przygotowujemy. Tych przygotowań nie zabrakło także w naszym przedszkolu. W grupie Delfinków i Rybek dzieci miały przygotowane kalendarze adwentowe. Każdy dzień wiązał się z koniecznością wykonania innego zadania. Dzieci rysowały świąteczne obrazki, przygotowywały ozdoby choinkowe, ozdabiały swoje sale i dekorowały pierniczki. Wszystko to odbywało się w rytmach świątecznych piosenek, więc już od 1 grudnia było czuć u nas święta.

2 grudnia odwiedzili nas muzycy, więc mogliśmy wziąć udział w koncercie. Był on zimowy, świąteczny i bajkowy, a głównym instrumentem, który mogliśmy poznać w trakcie stał się flet. Dzieciom bardzo się to spotkanie podobało. Wprowadziło nas ono w magiczny grudniowy czas i pozwoliło poczuć magię nadchodzących świąt. Towarzyszyła nam już ona do końca grudnia.

6 grudnia gościł u nas wyjątkowy gość. Odwiedził nas nie kto inny, ale sam Mikołaj. Przyleciał na swoim wozie zaprzęgniętym w renifery, żeby podarować naszym Przedszkolakom wyjątkowe upominki. Były rozmowy z Mikołajem, wspólne zdjęcia oraz zabawy. Każda grupa przygotowała dla niego krótki występ artystyczny. Jak się okazało, Mikołaj, też uwielbia się bawić, dlatego zaprosił nas do wspólnych harców. Był to niezwykle emocjonujący dzień, pełen pozytywnych emocji, który na długo zapadnie w naszej pamięci.

 


W ciągu całego miesiąca dzieci wykonywały zadania umieszczone w kalendarzach adwentowych. Nie zabrakło zadań związanych z przygotowywaniem choinki, ozdób na nią czy pierniczków dla gościa z Laponii. Okazało się również, że dzieci świetnie radzą sobie z wymienianiem imion reniferów ciągnących zaprzęg Mikołaja czy obserwowaniem, jak wyglądają świerkowe gałązki. Cały ten czas pozwolił Przedszkolakom na poznanie zwyczajów świątecznych i zabaw zimowych i przyczynił się do integrowania dzieci.

 

17 grudnia był u nas natomiast dniem niezwykle uroczystym. Każda grupa przygotowała piękny świąteczny stół oraz zasiadła do wspólnego, świątecznego obiadu. Cały dzień był wypełniony ciekawymi zabawami ruchowymi oraz aktywnościami plastycznymi, w trakcie których dzieci przygotowywały ostatnie ozdoby świąteczne. Przed obiadem złożyliśmy sobie życzenia. Pamiętaliśmy również o tym, aby zostawić miejsce dla niespodziewanego gościa. Słuchaliśmy piosenek i kolęd, żeby jeszcze lepiej wczuć się w ten świąteczny klimat. Był to piękny dzień. Nasze Przedszkolaki spisały się w nim na medal!!!

 

Tuż przed świętami odwiedzili nas jeszcze aktorzy Teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem „Dziadek do orzechów”. W jego trakcie dzieci mogły rozmawiać z głównymi bohaterami. Występ miał bowiem interaktywny charakter. Piękna dekoracja i ciekawe utwory muzyczne wpłynęły bardzo pozytywnie na odbiór przedstawienia przez dzieci.

 

Jak można zauważyć, grudzień obfitował w wiele magicznych wydarzeń. Wszystkie one pozwoliły nam poczuć magię nadchodzących świąt. To był naprawdę piękny czas. Już się nie możemy doczekać tego, co czeka nas w nowym roku.