Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. Dokładnie tak wyglądał kwiecień w tym roku. Kilka słonecznych dni, a reszta zimna i deszczowa. Nie przeszkodziło nam to jednak świetnie się bawić i miło spędzać czas. Nasze Panie Nauczycielki dbają bowiem o to, żeby dzieci się nie nudziły i czerpały z każdego dnia jak najwięcej.

Już na samym początku kwietnia, wyruszyliśmy na spotkanie do Sali Edukacyjnej Ognik. Spotkaliśmy się tam z prawdziwymi strażakami i dowiedzieliśmy się, na czym polega dokładnie ich praca. Mieliśmy możliwość usłyszeć dźwięk alarmu, usiąść w samochodzie straży pożarnej czy założyć prawdziwe mundury. Był to niezwykle emocjonujący wyjazd, który pozwolił znacznie poszerzyć wiedzę dzieci na temat pracy strażaków.


Ledwo udało nam się złapać oddech po wycieczce, a już kolejnego dnia odbywało się w naszym przedszkolu ważne wydarzenie. Gościliśmy rodziców na warsztatach wielkanocnych. Dzieci i Panie Nauczycielki przygotowały artykuły plastyczne, które zostały wykorzystane do zrobienia przepięknych dekoracji na świąteczne stoły. Był to taki moment, w którym mogliśmy się spotkać, porozmawiać, pobyć ze sobą w bardziej luźnej atmosferze. Lubimy takie momenty w naszym przedszkolu.5 kwietnia poruszyliśmy bardzo ważny temat. Coraz więcej dzieci otrzymuje bowiem diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Czym jest ten autyzm? Jakie są jego objawy? Jak mogą zachowywać się dzieci, które mają tego typu zaburzenia? Na te pytania odpowiadaliśmy sobie wspólnie z dziećmi. 2 kwietnia jest bowiem dniem uznanym za Światowy Dzień Autyzmu i świat zapala się wówczas na niebieski. W tym roku, nasze przedszkole, wzięło po raz pierwszy udział w Niebieskich Igrzyskach. Ubrani w niebieskie stroje wspólnie wykonywaliśmy różne ćwiczenia fizyczne. Dało nam to dużo satysfakcji i radości. Te zajęcia pozwoliły nam również zrozumieć, że nie wszyscy są tacy sami, ale wcale to nie oznacza, że są gorsi.
20 kwietnia odbył się u nas koncert „W leśnym tonie, na waltorni lub puzonie”. Dzieci jak zwykle na tego typu wydarzeniach miały możliwość posłuchania, jakie dźwięki wydają poszczególne instrumenty, ale również brały czynny udział w śpiewaniu piosenek. Zabawa była wyśmienita i wszyscy miło spędziliśmy czas w tym dniu.

W kwietniu przypadka również Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć aktywności z nim związanych. Pani Kasia przygotowała cały zestaw ćwiczeń i zabaw, których celem było uświadomienie Przedszkolakom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i co możemy robić, żeby nam się lepiej żyło. Dzieci dokonywały segregacji śmieci, wrzucały je do odpowiednio oznaczonych pojemników oraz sadziły swoje grupowe roślinki.


Nie zabrakło również prac plastycznych nawiązujących do tematu dbania o przyrodę. Każdy z nas jest bowiem odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądała planeta. Od najmłodszych lat musimy więc pokazywać dzieciom, co mogą robić, żeby było na niej pięknie i czysto.


Jak widzicie piękny był ten kwiecień. Chociaż padało, wiało i pogoda nie zachęcała do aktywności, to u nas, jak zawsze było wesoło i radośnie. Bo Nasze Panie Nauczycielki wiedzą, co robić, żeby dzieci się dobrze bawiły