Luty był miesiącem, w którym musieliśmy ograniczyć wydarzenia i spotkania z osobami z zewnątrz ze względów pandemicznych. Spędzaliśmy w związku z tym, czas w swoim gronie. Okazało się, że jesteśmy w stanie organizować wiele ciekawych działań, dzięki którym dzieci nie odczuły braków zajęć dodatkowych.

Pierwszym bardzo ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w lutym było nagranie występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie udało się to wcześniej, więc w tym roku dziadkowie musieli uzbroić się nieco w cierpliwość. Jednak występy naszych Przedszkolaków wynagrodziły im to oczekiwanie. Dzieci pięknie powiedziały swoje wierszyki i zaśpiewały piosenki. Dekoracja, stroje oraz oprawa muzyczna i taneczna przyczyniły się do tego, że wszystkie występy były jedyne i niepowtarzalne. Dla niektórych Przedszkolaków – Delfinków – było to pierwsze tego typu wydarzenie. Dzięki wsparciu wychowawców świetnie dali sobie radę. Nas te występy bardzo wzruszyły, więc przypuszczamy, że zarówno Rodzice, jak i Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich pociech

Ledwo udało nam się ochłonąć po występach z okazji Dnia Babci i Dziadka, a tu nastały walentynki. W naszym Przedszkolu, w tym roku, zadziałała poczta walentynkowa. Dzieci i rodzice wysyłali sobie kartki z życzeniami. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen dobrych emocji i pozytywnych słów kierowanych do siebie nawzajem. Dzieci bardzo się cieszyły z upominków od swoich kolegów i koleżanek.

Luty to również miesiąc karnawału. U nas również nie mogło zabraknąć wspaniałej zabawy w tym czasie. 24 lutego nasze sale przedszkolne zamieniły się w sale balowe. A zamiast typowych Przedszkolaków pojawiły się w nich księżniczki, Elzy, super bohaterowie i postacie z bajek. Były gry i zabawy integracyjne, tańce do muzyki oraz przepyszny poczęstunek. W związku z faktem, że w tym dniu wypadał Tłusty Czwartek to na naszych stołach nie zabrakło również pączków.

Był to niezwykle intensywny dzień, pełen różnorodnych atrakcji. Nie da się ukryć, że dzieci wyszły z naszej zabawy szczęśliwe i jednocześnie bardzo zmęczone. Mają za to wspaniałe wspomnienia.

Jak widać luty obfitował w wiele pozytywnych emocji. Wszystkie podejmowane przez nas działania pokazują, że dzieci świetnie potrafią się wspólnie bawić. Każda zabawa uczy ich, w jaki sposób można ze sobą współpracować, jak rozwiązywać pojawiające się problemy oraz w jaki sposób można sobie pomagać. Dzięki naszych nauczycielom, dzieci czują się w przedszkolu bezpiecznie, mają szansę na zdobywanie ciekawych doświadczeń i budowanie wspomnień, do których jeszcze przez jakiś czas będą wracać.

Dzieciństwo to piękny czas, a my jesteśmy po to, aby sprawiać, żeby był jeszcze bardziej wyjątkowy.