Maj jest pięknym, wiosennym miesiącem. W końcu widać, jak wszystko rozkwita i wraca do życia po chłodnych kwietniowych dniach. My również z pełnym zapałem ruszyliśmy do pracy. Dużo się działo w tym miesiącu w naszym przedszkolu, ale wszyscy mieli mnóstwo radości i frajdy z podejmowanych działań. A więc ruszamy w podróż w czasie, żeby powspominać, w czym brały udział nasze Przedszkolaki.

Zaczęliśmy w zasadzie od samego początku, bo już 6 maja. Odwiedził nas wówczas pan z papugami. Ptaki był piękne i kolorowe, a nawet potrafiły wypowiedzieć kilka słów. Odważne Przedszkolaki podchodziły i głaskały papugi. Okazało się również, że w czasie prowadzonych zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat tego, skąd te ptaki pochodzą i jak się zachowują na co dzień. Jeszcze długo dzieci przeżywały to spotkanie i wspominały, jak ciekawe były to zajęcia.

Ledwo minął pierwszy zachwyt po spotkaniach z papugami, a już mieliśmy następnego gościa. 10 maja odwiedziła nas pani dentystka. Nasze przedszkole bierze bowiem udział w akcji profilaktycznej dotyczącej zapobiegania próchnicy u dzieci. I taki był główny temat naszego spotkania. Pani stomatolog opowiedziała kilka ciekawostek o zębach i przypominała, w jaki sposób należy o nie dbać. Na koniec przygotowała też dla dzieci niespodzianki – kolorowanki. Temat ten świetnie współgrał z faktem, że kilka dni wcześniej dotarły do nas materiały związane z dbaniem o zęby przygotowane przez firmę Jordan, a wysyłane w ramach akcji Czyściochowe Przedszkole. Można więc uznać, że nasze dzieciaki świetnie wiedzą, jak myć zęby i co robić, żeby były one zdrowe.

17 maja nasze najstarsze Przedszkolaki, Rybki, postanowiły świętować Dzień Herbaty. Okazało się, że wszyscy lubią pić ten napój, a że pogoda dopisywała to wspólnie z Paniami zrobili herbatę mrożoną dla ochłody. Dzieci rozwijały także swoje umiejętności w zakresie małej motoryki, przygotowując piękne filiżanki, które należało samodzielnie wyciąć i złożyć. Pojawiły się także ciekawe zagadki i różne informacje na temat herbaty, które zaskoczyły niejednego Przedszkolaka.


20 maja natomiast obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pszczoły. Należy bowiem pamiętać, że pszczoły to bardzo pożyteczne owady, które przyczyniają się do zapylania roślin. Nasze dzieciaki nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat tychże, ale również wykonały opaski na głowę, które pozwoliły im na moment zamienić się właśnie w pszczółki. Dodatkowo, panie nauczycielki zaproponowały ciekawe zabawy ruchowe, które znacznie urozmaiciły prowadzone zajęcia.


19 maja świętowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Był to dobry pretekst, żeby podziękować sobie nawzajem, powiedzieć jakieś miłe słowo, czy dać jakiś drobiazg. Nasze Przedszkolaki na co dzień starają się w ten sposób zachowywać, są mili i koleżeńscy dla siebie. Dlatego ten dzień pozwolił nam tylko utrwalić pozytywne nawyki. Był też pretekstem do przygotowania dla siebie laurek.


26 maja to dzień, o którym nikomu nie trzeba przypominać. Wszystkie dzieci, te duże i te małe wiedzą, że w tym dniu świętują mamy. W naszym Przedszkolu również o tym pamiętaliśmy. Każda grupa przygotowała jakieś upominki dla mam. Były kartki, prezenty, życzliwe słowa i życzenia. Przecież wszyscy wiedzą, że mama jest najważniejsza na całym świecie !!!

30 maja natomiast świętowaliśmy Dzień Kosmosu. Dzieci mają bardzo bogatą wiedzę na temat planet i Drogi Mlecznej, potrafią podzielić się wieloma ciekawostkami w tym zakresie. Chętnie więc brały udział w magiczno-kosmicznej wyprawie. Wspólnie ze swoimi Paniami poznały nazwy planet, a co niektórzy mieli nawet możliwość samodzielnego przygotowania swojej planety. Dzieci dowiedziały się też, czym jest Układ Słoneczny i co trzeba zrobić, żeby móc naprawdę wyruszyć w podróż w kosmos. Był to niezwykle inspirujący dzień.


Tak jak wspominałam, maj obfitował w ciekawe wydarzenia, spotkania i imprezy. Pozwoliło nam to na lepsze poznanie siebie i zdobycie nowych, inspirujących doświadczeń. Oprócz bowiem tych wszystkich, wspominanych wyżej dni, nasze Przedszkolaki rozwijały co dzień swoje umiejętności grafomotorycznej, pięknie malowały farbami i kredkami, ćwiczyły na zajęciach sportowych i systematycznie utrwalały słowa w języku angielski. Jak widać nie próżnujemy, tylko działamy!