Marzec to pierwszy miesiąc, w którym można dostrzec oznaki nadchodzącej wiosny. U nas wiązał się on dodatkowo z różnymi wydarzeniami i imprezami. To był też pierwszy miesiąc, kiedy nic nie stało na przeszkodzie, żeby organizować przedstawienia i występy. Bardzo tęskniliśmy za tym wszystkim. Nic więc dziwnego, że zaczęliśmy z olbrzymim przytupem – 3 marca gościli u nas muzycy z koncertem „Wiosna, ach to ty”. Nasze Przedszkolaki są zachwycone tańcem i śpiewam, ale uwielbiają również słuchać muzykę. Nie da się więc ukryć, że te aktywności przynoszą im wiele radości.

8 marca to dzień dość wyjątkowy. Wówczas bowiem obchodzimy Dzień Kobiet. U nas w przedszkolu również nie mogło zabraknąć świętowania w tym dniu. Dziewczynki dostały drobne upominki, własnoręcznie wykonane przez chłopców. Najstarsza grupa poświęciła czas w tym dniu na poznawanie kobiecych zawodów czy łamigłówki, których rozwiązanie było związane z tym właśnie świętem. Ale młodsze grupy też uroczyście spędzały ten dzień, bawiąc się i tworząc przepiękne prace.

Tuż po Dniu Kobiet, 9 marca, pojawił się u nas teatrzyk z przedstawieniem teatralnym. Brakowało nam również tej formy spędzania czasu, dlatego też z zapartym tchem śledziliśmy to, co mieli nam do zaprezentowania artyści. Oczywiście był to kolejny cudownie spędzony czas.

A co działo się 21 marca? Możecie sobie tylko wyobrazić, jaka była nasza radość w tym dniu. Otóż… odwiedziła nam sama Pani Wiosna. Przyniosła ze sobą piękna pogodę. Dzięki temu mieliśmy możliwość, żeby spędzić ten czas na placu zabaw siejąc nasionka, sadząc cebulki roślin i obserwując pierwsze oznaki wiosny. Dzieci wykonały piękne wiosenne prace, które zawisły nie tylko w tylko w salach, ale również rozjaśniły nasze korytarze. Dzień później obchodziliśmy natomiast Międzynarodowy Dzień Wody.

Najstarsza grupa, 25.03, stwierdziła, że będzie świętowała Dzień Gofra. To takie wyjątkowe święto, więc nasze przedszkolaki zakasały rękawy i wspólnie z Paniami Nauczycielkami przygotowały pięknie pachnące i smaczne gofry, które potem zostały podane z owocami lub konfiturami. Radość młodych kucharzy była przeogromna. A smak gofrów? Musicie uwierzyć mi na słowo, że były przepyszne.