Marzec to miesiąc, który zwiastuje nową porę roku – wiosnę. Dni zaczynają być coraz dłuższe, cieplejsze. Widać pierwsze listki lub pąki na drzewach. Przyroda zaczyna budzić się do życia. W naszym przedszkolu to również czas wielu wydarzeń. Warto więc pochylić się przez chwilę nad nimi i zobaczyć, co ciekawego u nas się działo w marcu. Zapraszamy w krótką podróż. Wspólnie powspominajmy.

Na samym początku odwiedzili nas muzycy z koncertem. Dzieci miały możliwość, żeby posłuchać piosenek, wspólnie z muzykami pośpiewać, wykonać kilka ciekawych ćwiczeń, zabaw i aktywności. Dzieci są mocno zaangażowane w prowadzone zajęcia, lubią wszystkie muzyczne zabawy i świetnie się w tym odnajdują.

8 marca świętowaliśmy natomiast Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali upominki dla swoich koleżance, przynieśli kwiaty dla Pań Nauczycielek, złożyli piękne życzenia. Był to niezwykle barwny i kolorowy dzień, pełen wielu przyjemnych wrażeń. Lubimy wspólnie celebrować takie wydarzenia i spędzać czas zdobywając niezwykłe doświadczenia.


Od końca lutego, nasze Przedszkolaki brały udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Radia Zet pt. „Niepełnosprawność. Rozumiem, akceptuję, wspieram”. W jego trakcie miały możliwość zdobywania wiedzy na temat emocji, różnych systemów komunikowania się i porozumiewania się z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Cała inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie brały udział w proponowanych im ćwiczeniach. Mogły również zdobywać piękne naklejki. Było to niezwykle inspirujące i ciekawe doświadczenie.

W tym roku święta wielkanocne wypadały również w marcu, w związku z tym wiele działań, które podjęliśmy miały charakter mocno świąteczny. Dzieci przygotowywały różne ozdoby z tym związane. Gąski i Wiewiórki sadziły owies, który im pięknie urósł przed świętami i mógł zostać zabrany do domu, żeby stanowić ozdobę na wielkanocnym stole. Sianie owsa to również świetne ćwiczenie dotykowe. Pozwoliło ono także zrobić wprowadzenie do części teoretycznej związanej z tym, że nadchodzi wiosna – pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Nie da się ukryć, że dzieci świetnie bawiły się w trakcie tych aktywności. Mogły także obserwować, jak ich roślinki wzrastają, co dawało wszystkim dużo satysfakcji.Kolejny, niezwykle istotnym elementem naszych działań, było spotkanie z rodzicami na wiosenno-wielkanocnych warsztatach. Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali przepiękne dekoracje na świąteczne stoły, brali udział w zabawach ruchowych, mieli możliwość posłuchania pięknych piosenek. Temu wszystkiemu towarzyszyły dobre humory, żarty, śmiech i duża ilość rozmów. Bardzo cenimy sobie ten wspólnie spędzony czas, ponieważ to daje nam szansę na spotkanie z rodzicami w bardziej nieformalnej atmosferze, wymianę zdań, podzielenie się doświadczeniami czy po prostu spędzenie razem czasu. Warsztaty dla rodziców ciszą się dużym zainteresowaniem. Za co oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni


W marcu, nasze przedszkolaki były po raz pierwszy na przedstawieniu w teatrze. Zazwyczaj to do nas przyjeżdżają aktorzy, w pięknych strojach i z ciekawymi dekoracjami. Tym razem jednak to my postanowiliśmy wyruszyć na wycieczkę. Okazało się, że mieliśmy świetne miejsca, tuż przed sceną i mogliśmy swobodnie podziwiać aktorów. Spektakl nosił tytuł „Polskie miasta w baśniach i legendach”. Dzieci miały szansę przypomnieć sobie wszystkie historie, które usłyszały w czasie pobytu w przedszkolu i sprawdzić, jak wyglądali ich bohaterowie. Muzyka, scenografia i gra aktorska sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem śledzili przebieg akcji na scenie. Nawet Panie Nauczycielki były zachwycone.

A kto nas jeszcze odwiedził w marcu? Nie zgadniecie… Lekarze, a właściwie studenci medycyny z Uniwersytetu Medycznego. Przyjechali do nas, żeby pokazać dzieciom, jak wygląda wizyta u lekarza i co na niej może się wydarzyć. Dzieci mogły więc zbadać swoje maskotki, nakleić im plasterki, posłuchać bicia serce. Dodatkową atrakcją było to, że studenci komunikowali się tylko w języku angielskim


Oczywiście w marcu nie zabrakło wszelkich prac plastycznych. Delfinki zrobiły przepiękne kurczaczki, a Wiewiórki przygotowały kukiełki. Gąski wyruszyły także na nasz plac zabaw w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego.Jak widzicie, to był naprawdę wyjątkowy miesiąc, pełen emocji. Mogliśmy zdobyć nowe doświadczenia, świetnie się bawiliśmy, miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Pogoda również zaczęła być coraz przyjemniejsza, co przełożyło się na częstsze wizyty na placu zabaw. Liczymy, że kwiecień również będzie obfitował w tak ciekawe aktywności.