Jesień już w pełni, a co za tym idzie robi się coraz chłodniej i częściej pada deszcz. Nam to jednak w ogóle nie przeszkadza w działaniu. Panie Nauczycielki mają mnóstwo ciekawych pomysłów i ciągle urozmaicają zajęcia Przedszkolakom. Oprócz tego, odwiedzają nas różni goście, możemy śpiewać, tańczyć i oglądać przedstawienia. Zapraszamy więc do zapoznania się z tym, co działo się w naszym przedszkolu w październiku.

Nasze drogie Panie przez cały czas wymyślają różne święta nietypowe. W tym miesiącu w grupie Wiewiórek był obchodzony Dzień gier planszowych oraz Międzynarodowy Dzień Muzyki. Oba święta cieszyły się dużym zainteresowaniem starszaków. Okazało się, że nasze dzieciaki nie tylko pięknie śpiewają, ale również świetnie radzą sobie w grach planszowych. Dzieciaki mogły przynieść do przedszkola swoją ulubioną grę i opowiedzieć kolegom i koleżankom o tym, jakie zasady obowiązują w zabawie nią.


Czterolatki, czyli grupa Delfinków obchodziła natomiast Dzień Poczty Polskiej i Dzień Kundelka. W tym pierwszym przypadku, dzieci miały możliwość poznania drogi, jaką przebywa wysłany list. Same zresztą również wykonywały koperty i skrzynkę pocztową. Przedszkolaki napisały również list do Pani Jadzi, za którą się mocno stęskniły.Dzień kundelka to natomiast święto wszystkich psiaków. Pies jest jednym z najlepszych przyjaciół człowieka. Młodzi poszukiwacze wiedzy poznali bajkę Reksio oraz samodzielnie wykonali piękne kundelki.


Gąski natomiast obchodziły Dzień Drzewa w swojej grupie. Na zajęciach uczyły się rozpoznawać drzewa, mogły dotykać gałązek, listków. Samodzielnie również wykonywały różne prace plastyczne związane właśnie z drzewami. 12 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Optyk. Opowiedziała ona dzieciom o tym, na czym polega praca optyka, pokazała ciekawe sprzęty, a nawet pozwoliła dzieciom założyć jej fartuch. Dzieci mogły sprawdzić również, jak to jest nosić okulary czy spoglądać przez lupę.


19 października mieliśmy przyjemność gościć u siebie aktorów teatru Blaszany Bębenek. Zaproponowali nam oni sztukę zatytułowaną „Pipi”. Główna bohaterka miała wiele przygód, a na swojej drodze spotkała różne ciekawe osoby, które z czasem stawały się jej przyjaciółmi. Kolorowa dekoracja, prawdziwi aktorzy w barwnych kostiumach i ciekawa fabuła, sprawiły, że dzieci z uwagą śledziły losy odważnej dziewczynki.


Natomiast 29 października braliśmy udział w jesiennym koncercie muzycznym. Przedszkolaki dostały ciekawe akcesoria, takie jak nakrycia głowy czy dary jesieni. Ich zadaniem było sprawdzenie, jakie dźwięki owe dary wydają. Wszystkiemu towarzyszyły piękne dźwięki akordeonu. Dzieci mogły śpiewać, tańczyć i wsłuchiwać się w jesienne piosenki.

Nasze przedszkole bierze również udział w różnych projektach. Jednym z nich jest akcja „Gramy Zmysłami”. W jego ramach, w każdym miesiącu, mamy inne zadanie sensoryczne do zrealizowania. W październiku był to spacer sensoryczny. Dzieci zbierały liście, wsłuchiwały się w dźwięki wydawane przez różne ptaki, w szum wiatru. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie.


Październik w naszym przedszkolu nieodłącznie wiąże się konkursem na najpiękniejszą dynię. Dzieci wraz z rodzicami wykazują się inwencją twórczą i przygotowują przepiękne prace. W tym roku mogliśmy zobaczyć rybki, bobasy, samochody czy konie, a to wszystko zrobione właśnie z wykorzystaniem dyni. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wzięcie udziału w tym wydarzeniu. W piątek, 28.10 nasze Przedszkolaki oddały głosy na dynię, które najbardziej przypadał im do serca. Wyłoniliśmy 3 zwycięzców i wręczyliśmy jedno wyróżnienie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek.Ufff… To był niezwykle intensywny miesiąc. Wiele wydarzeń miało w nim miejsce. Oczywiście my tempa nie zwalniamy i myślimy, że listopad będzie również ciekawy. A Wam jak się podobało w październiku w naszym przedszkolu?