Styczeń był miesiącem pełnym różnych wyzwań. W związku z trwającą pandemią zrezygnowaliśmy z działań dodatkowych, jednak to wcale nie oznaczało, że nasze dzieci nic w tym czasie nie robiły. W styczniu zaczęły się bowiem intensywne przygotowania do występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze przedszkolaki dostały wiersze do opanowania, uczyły się piosenek, tańca, gry na instrumentach. Wszystko to sprzyjało świetnej zabawie i dawało dużo radości zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Przygotowywano także upominki dla dziadków. Każda grupa wpadał na inny pomysł. Delfinki robiły odciski w masie solnej swoich rączek, Kotki wykonywały serduszka z masy solnej, a Rybki przygotowały piękne laurki, w których oprócz życzeń dziadkowie mogli zobaczyć zdjęcia swoich wnuków. Każda praca była wykonana bardzo starannie i dokładnie i sprawiła naszym przedszkolakom dużo radości. Dzieci w trakcie opowiadały bowiem o swoich dziadkach i babciach oraz przypominały historie z nimi związane. Mogliśmy więc się dowiedzieć, co lubią robić dzieci z dziadkami oraz jakie mają wspomnienia np. ze wspólnych wyjazdów czy zabaw.
Oczywiście w tym czasie nie zabrakło również zajęć z języka angielskiego. Dzieci miały możliwość uczenia się piosenek o zwierzętach. Poznawały zabawy, w trakcie których wykorzystywano w praktyce poznane słownictwo. Jedną z takich zabaw były kalambury. Dzieci chętnie pokazują różne aktywności czy zwierzęta oraz odgadują hasła prezentowane przez kolegów i koleżanki.

Zainteresowaniem cieszyły się także niezmiennie zajęcia sportowe prowadzone przez pana Oskara. Dzieci w ich trakcie wykonują różne ćwiczenia i aktywności, doskonaląc w ten sposób ogólną sprawność, postawę i napięcie mięśniowe. Pan Oskar proponuje naszym Przedszkolakom zabawy bieżne, równoważne czy wzmacniające koordynację wzrokowo-ruchową. Na te zajęcia dzieci czekają z niecierpliwością.


Styczeń to także czas karnawału. Dzieci mogły więc wykonać maski, które można wykorzystać na jakimś balu. Należy zauważyć, że wszystkie zabawy farbami są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Delfinki czerpią z tego typu aktywności wiele radości i potrafią świetnie posługiwać się narzędziami malarskimi.


W naszym przedszkolu świętujemy również urodziny dzieci. Kiedy nasz Przedszkola ma swoje święto to wspólnie śpiewamy sto lat i składamy życzenia. Przy odświętnym stole spożywamy również poczęstunek przygotowany przez rodziców naszego jubilata.