Co nam przyniósł nowy rok?

Witaj nowy roku  Tak można byłoby powiedzieć na początku stycznia. Nasze Panie Nauczycielki i dzieci z radością wróciły do normalnego trybu pracy, po przerwie świątecznej. Zwłaszcza, że najważniejszy punktem miesiąca było przygotowania Dnia Babci i Dziadka. Dlaczego było to tak ważne wydarzenie? Pierwszy raz od rozpoczęcia pandemii, mogliśmy się spotkać wspólnie z zaproszonymi gośćmi. I okazało się, że goście nam bardzo dopisali… Ale ale… Po kolei.

Już od pierwszych dni stycznia, dzielnie pracowaliśmy nad scenariuszami, dekoracją i upominkami dla dziadków. Dzieci codziennie ćwiczyły tańce i piosenki. Pracy było bardzo dużo, ale z każdym kolejnym dniem zbliżaliśmy się do wielkiego finału. Miał on miejsce 24 stycznia. Na samym początku dziadkowie odwiedzili grupę Gąsek, potem spotkali się z Delfinkami, a na samym końcu zaszczycili swoją obecnością Wiewiórki.

Dzieci z każdej grupy przygotowały przepiękne występy, nauczyły się wierszyków i różnych piosenek oraz świetnie poradziły sobie z tańcem. Każdy Przedszkolak miał również specjalnie dla dziadków przygotowany upominek, który wykonał własnoręcznie. Po wszystkim dzieci zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek. Emocje, w tym dniu, sięgały zenitu, zarówno przed przedstawienie, w jego trakcie, jak i po. Dziadkowie byli wzruszeni i zachwyceni, a dzieci stanęły na wysokości zadania. Był to piękny dzień, który na długo zapadnie w naszej pamięci.Oczywiście, poza Dniem Babci i Dziadka działy się u nas również inne rzeczy. Dzieci wykonywały szereg prac plastyczno-technicznych. Najstarsza grupa przygotowały m.in. karmik, Delfinki wykonały bałwanki, a Gąski udawały, że bibuła jest śniegiem.16 stycznia odwiedził nas Pan, który przywiózł ze sobą bębny afrykańskie. Najpierw zagrał nam coś samodzielnie, a potem zaprosił do zabawy wszystkie dzieci oraz Panie Nauczycielki. Było to ciekawe wydarzenie, które pozwoliło nam poznać inny rodzaj muzyki.


26 stycznia mieliśmy przyjemność posłuchania koncertu saksofonowego. Jak zwykle, nasze Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i z uwagą słuchały ciekawostek o tym instrumencie, jak również piosenek, które zaproponowali im muzyce. Zabawa była przednia, dała dużo radości każdemu uczestnikowi i sprawiła, że to był bardzo miło spędzony dzień.


Styczeń kojarzy się nam z trzaskającą zimą i mrozem. Niestety, w tym roku temperatura nie sprzyjała zabawom na śniegu. Dlatego też, gdy tylko była taka możliwość, zanim śnieg stopniał, nasze Przedszkolaki wybiegały na plac zabaw, żeby ulepić chociaż małego bałwanka. Być może inni nie zauważyli nawet, że padał śnieg. My natomiast wyłapujemy takie okazji i intensywnie z nich korzystamy.

Na koniec miesiąca, grupa Delfinków postanowiła wspólnie pobawić się puzzlami. Wszystko to było związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Puzzli. Dzieci mogły przynieść swoje ulubione układanki i zaprezentować je kolegom i koleżankom. Był to również pretekst do tego, aby samodzielnie stworzyć puzzle i ułożyć swoje imię z puzzli. Jak widać, Delfinki wiedzą, jak efektywnie spędzać czas.


Jak więc widzicie, początek roku, rozpoczął się u nas z przytupem. Nie będziemy ukrywać, że mamy dużo planów dotyczących kolejnych miesięcy. Trzymajcie więc mocno kciuki, żeby wszystkie udało się zrealizować.