Ani się obejrzeliśmy a przyszedł nowy, 2024 rok. Każdy ma jakieś plany i postanowienia. U nas również tego nie brakuje. Przedszkole to bowiem miejsce, w którym cały czas coś się dzieje, dzieci mają nowe zadania i aktywności, a Panie Nauczycielki dbają o to, aby każdy dzień był wyjątkowy dla nich. Co się działo w styczniu? Tego zaraz się dowiecie  O tym, co będzie się działo w kolejnych miesiącach dowiecie się na bieżącą, obserwując nasze media społecznościowe i czytając nowe teksty zamieszczone na naszej stronie.

Sprawdźmy, co w styczniu robiły Wiewiórki, Delfinki i Gąski.

Zima w tym roku nie odpuszczała tak łatwo, śnieg i mróz utrzymywały się przez kilka dni. Dlatego też nasze Przedszkolaki stwierdziły, że trzeba zadbać o wszystkie ptaszki, które pozostały na zimę w Polsce. W ten oto sposób powstał karmnik, który powieszono na drzewie obok przedszkola. Z okna sali Delfinków można cały czas na niego zerkać i sprawdzać, kto go odwiedza na posiłek. Dzieci dbają o to, aby ptaszki miały zawsze co jeść. Dosypują więc systematycznie ziarenka.

Jak wiadomo, w naszym przedszkolu nie brakuje dodatkowych aktywności i zajęć dla dzieci. Pozwalają one nie tylko miło spędzić czas, ale również dają szansę na to, aby Przedszkolaki rozwijały systematycznie swoje zainteresowania. Jednym z podejmowanych przez nas działań są zajęcia teatralna. Pani Wiktoria, które je prowadzi, to niezwykle kreatywna i energiczna osoba. Potrafi zaczarować nasze dzieciaki. Nie tylko pracuje z nimi nad grą aktorską, ale wprowadza elementy tańca, śpiewu, ćwiczenia dykcyjne. Wpływa tymi aktywnościami na rozwój wyobraźni i kreatywności u dzieci.

Zajęcia w naszym przedszkolu to nie tylko zabawa, ale również dydaktyka. Panie Nauczycielki podejmują szereg aktywności, które mają na celu usprawnienie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i motywacyjnego dzieci. Wymyślają ciekawe zadania, łamigłówki, wprowadzają elementy rywalizacji, konkursy, uczą dzieci jak ze sobą rozmawiać, jak czekać na swoją kolej. Ze względu na fakt, że część nauczycieli ma również dodatkowe uprawienia terapeutyczne, patrzą oni na dzieci fachowym okiem i skupiają się na tym, żeby usprawnić te funkcje, które tego najbardziej potrzebują.

Naszym dużym atutem są również zajęcia z języka angielskiego. Odbywają się one codziennie w każdej grupie. W ich trakcie dzieci poznają nowe słowa, uczą się wierszyków i piosenek, bawią się z wykorzystaniem angielskich zwrotów. Pani Nauczycielka dba o to, aby każde zajęcia były ciekawe dla Przedszkolaków, przygotowuje ciekawe pomoce, wprowadza elementy ćwiczeń fizycznych. Taka forma nauka to czysta przyjemność!

W każdej grupie, oprócz nauki, dzieje się wiele dodatkowych rzeczy. Panie organizują obchody świąt nietypowych. W styczniu były to m.in. Dzień Popcornu oraz Dzień Pizzy. Nasze przedszkolaki miały możliwość wykonania ciekawych zadań z tym związanych oraz zostały zaproszone na wspólne oglądanie filmu niczym w kinowej sali, oczywiście połączonego z chrupaniem popcornu.

Styczeń to również wyjątkowe święto. Obchodzimy w nim Dzień Babci i Dziadka. Każdy Przedszkolak z czułością wypowiada się o swoich dziadkach, więc dużo satysfakcji dało nam przygotowanie dla nich podarunków i przedstawienia. Dzieci wraz z Paniami Nauczycielkami wpadły na pomysł, aby wykonać samodzielnie mydełka dla babć oraz karteczki i breloczki dla dziadków. Było więc kolorowo i pachnącą w naszym przedszkolu

Wszystkie te przygotowania były niezbędne, żeby 30 stycznia Dziadkowie mogli zobaczyć swoje wnuki i spędzić z nimi czas. Dzieci przygotowały przepiękne występy, w których piosenki i tańce się przeplatały się z recytacją wierszyków. Piękne stroje dodały magii temu wydarzeniu. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku dla dzieci, babć i dziadków. To był magiczny dzień. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przyczynić się do wywołania uśmiechu na twarzach dziadków.

Taki był nasz styczeń  Kolejny zimowy miesiąc, luty, zapowiada się równie aktywnie. Bądźcie z nami.