Wrzesień to cudowny miesiąc. Jeszcze świeci słońce, czuć ostatnie podrygi lata, a jednak już za rogiem czai się jesień ze swoimi pięknymi, kolorowymi listkami, babim latem i grzybami w lasach. U nas ten miesiąc był niezwykły z wielu powodów. Nie tylko rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny i powitaliśmy najmłodsze dzieci w naszych skromnych progach, ale również pożegnaliśmy naszą kochaną Panią Jadzię. Chcecie wiedzieć, jak to wszystko wyglądało i co się u nas działo? Zapraszam do wspólnej podróży po kolejnych wrześniowych dniach.

Na początku jednak wypada przedstawić grupy, które od tego roku będą funkcjonowały w naszym przedszkolu. Najstarsze Wiewiórki to pięciolatki i sześciolatki, które już dzielnie uczą się pisać i czytać. Czterolatki, Delfinki, dużo tańczą, ćwiczą i zaczynają wykonywać coraz więcej ćwiczeń z zakresu małej i dużej motoryki. Natomiast najmłodsze Gąski (trzylatki) we wrześniu przechodziły adaptację. Oczywiście nie obyło się na początku bez łez i smutku, jednak dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony Pani Agnieszki i Pani Ani, dzieci szybko poczuły się dobrze i swobodnie w swojej grupie i z radością zaczęły chodzić do przedszkola.Na samym początku dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w przedszkolu oraz mówiły wiele o emocjach, które im towarzyszą. Pomocne w tym procesie okazało się kodowanie. Wiewiórki bardzo lubią wykorzystywać na zajęciach takie rzeczy, więc aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach z zakresu kodowania.

8 września nasze starszaki miały możliwości, żeby miło się poczuć. Obchodziły bowiem Dzień Dobrych Wiadomości. Przygotowywały dla siebie laurki, a w czasie zabaw ruchowych miały możliwość wspólnie spędzić czas i jeszcze lepiej się zintegrować.

16 września w grupie Delfinków obchodzono Dzień Fryzjera. Dzieci miały możliwość, żeby przez chwilę poczuć się jak prawdziwi fryzjerzy. Opowiadali o swoich ulubionych fryzurach, samodzielnie je tworzyli, ale również świetnie bawili się przy muzyce, tańcząc i skacząc. Okazało się, że w tej właśnie grupie są niezwykle utalentowano styliści, którzy potrafią swoją pomysłowością zaskoczyć niejednego dorosłego.


20 września nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. W tym dniu nikt się nie nudził. Były zabawy, zagadki, poczęstunek i wręczanie dyplomów. Wspólnie przy muzyce mogliśmy się odprężyć i zrelaksować. To był naprawdę wyjątkowy i pełen radości dzień.


23 września wspólnie przywitaliśmy chyba najbardziej kolorową porę roku – Jesień. W naszym przedszkolu bardzo się cieszymy na te wszystkie kasztany, z których można zbudować ludziki i kolorowe liście, które tworzą piękny jesienny bukiet. Nie przeszkadza nam nawet to, że czasem pada deszcz. Ta pora roku ma w sobie dużo magii i… można ją śmiało przedstawić w różnych dziełach plastycznych.

Jednym z najciekawszych momentów witania jesieni w naszym przedszkolu jest plener malarski. Dzieci, ubrane niczym prawdziwi artyści-malarze chwytają za pędzle i próbują namalować to, co w jesieni jest najpiękniejsze. Wykorzystują do tego wiele kolorów farb. Każda praca jest jedyna w swoim rodzaju. W tym roku, pogoda była tak piękna, że udało się plener przeprowadzić na świeżym powietrzu.


27 września gościliśmy natomiast u siebie artystów teatralnych. Przygotowali oni dla nas ciekawy spektakl „Kraina bez słońca”. To interaktywne przedstawienie opierało się w szczególności na grze światła i dźwięku. Nasze Przedszkolaki były nim niezwykle zainteresowane i miały wiele pozytywnych spostrzeżeń po jego zakończeniu. Występy teatralne są stałym elementem w naszej przedszkolnej codzienności i nie da się ukryć, że dzieci z niecierpliwością czekają na przyjazd aktorów.


28 września świętowaliśmy natomiast Dzień Jabłka. Dzieci miały możliwość dotknięcia jabłuszek, posmakowania ich, ale również zostały one wykorzystane do doskonalenia umiejętności przeliczania elementów.


Miłym akcentem był 30 września. W tym dniu bowiem świętowaliśmy Dzień Chłopca. Nasi mali Panowie dostali drobne upominki i dyplomy. Był to naprawdę miły czas, który udało się spędzić na wspólnej zabawie. Jak widzicie, w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Każdy dzień niesie za sobą wiele radości. Dzieci chętnie biorą udział w proponowanych im zabawach. Dużym urozmaiceniem codziennych zajęć stają się obchody świąt nietypowych. Każda grupa świętuje dwa takie wyjątkowe dni w miesiącu. Można się wówczas dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy czy sprawdzić praktycznie, jak coś wygląda.

W przedszkolu, oprócz tych radosnych chwil, uczymy się również radzić sobie z trudnymi emocjami. Nikt nie lubi pożegnań, a jednak one stają się naszym udziałem. Po wielu latach pracy w naszym przedszkolu, na emeryturę odeszła Pani Jadzia – złota kobieta. To ona zajmowała się tym, żeby nasze dzieciaki nie chodziły głodne. Służyła również dobrym słowem, przytuleniem czy pomocą. Wspólnie z dziećmi pożegnaliśmy ją, ale poprosiliśmy również, żeby w każdej wolnej chwili nas odwiedzała.

Czy jesteście ciekawi tego, jak wyglądał październik? Bo nie ukrywamy, że on też niósł za sobą wiele wrażeń.