Co się działo w naszym przedszkolu po wakacjach?

Wakacje szybko minęły. Wiele dzieci opuściło progi naszego przedszkola i zaczęło naukę w szkole. Te, które pozostały urosły, stały się bardziej odważne i otwarte na nowe doświadczenia. Wrzesień to miesiąc poznawania się, ustalania na nowo zasad obowiązujących w grupach i organizowania pracy dydaktycznej. Nie brakuje w nim jednak ciekawych spotkań i atrakcyjnych zajęć. U nas nie ma czasu na nudę. Poniżej kilka informacji na temat tego, jak nam minął ten wrześniowy czas.

Już 7 września odwiedzili nas muzycy z koncertem „Ech skrzypeczki, jakie cudne”. Jak można się domyślić, dzieci miały możliwość zapoznania się z nowym instrumentem muzycznym – skrzypcami. Posłuchały, jakie dźwięki one wydają. Nie zabrakło ciekawych zabaw i piosenek. Było to bardzo sympatyczne rozpoczęcie wspólnego roku.

14 września odwiedziła nas natomiast Pani z banku. Opowiedziała o tym, czym jest bank i pieniądz oraz w jaki sposób należy oszczędzać. Dzieci dowiedziały się również, czym zajmuje się bankowiec. Padło wiele ciekawych pytań. Dzieci miały różne refleksje i chętnie brały udział w dyskusji. W trakcie zajęć pani Dorota przeprowadziła szereg różnorodnych konkursów, za które nasze przedszkolaki otrzymały ciekawe nagrody. Było to niezwykle inspirujące spotkanie.


18 września wyruszyliśmy natomiast na wycieczkę do Krzeptowa. Braliśmy udział w zabawach i aktywnościach związanych ze świętem pieczonego ziemniaka. Dzieci zbierały ziemniaki, brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz jadły ziemniaki z ogniska. W przerwach między aktywnościami nasze przedszkolaki mogły spędzić wolny czas na ogromnym placu zabaw. Wycieczka minęła nam więc w cudownej atmosferze. Wracaliśmy z niej zmęczeni, ale szczęśliwi. Można stwierdzić, że lubimy takie wyjścia.
Jedną z najważniejszych wrześniowych tradycji w naszym przedszkolu, jest jesienny plener malarski. Dzieci zamieniają się wówczas w prawdziwych artystów i wykonują piękne, kolorowe prace. W tym roku pogoda nam dopisała i całe wydarzenie mogło odbyć się na świeżym powietrzu. Mali artyści dali się z siebie wszystko, dzięki czemu powstała cudowna galeria dzieł.


30 wrzesień obchodzili natomiast Dzień Chłopca. Dziewczynki z każdej grupy zadbały o to, aby ich koledzy czuli się w tym dniu wyjątkowo. Nie zabrakło zabaw, gier i drobnych upominków. Panie Nauczycielki przygotowały dla chłopców tor przeszkód i zadbały, aby każdy dostał koronę, która symbolizowała jego wyjątkowość.


Oprócz tych wszystkich wydarzeń, w każdej grupie dzieje się wiele rzeczy dodatkowych. Nauczyciele obchodzą w każdym miesiącu dwa święta nietypowe. We wrześniu Delfinki świętowały Dzień Pierwszej Pomocy i Dzień grzyba, a Gąski Dzień Jabłka i Dzień Spadającego Liścia. Wiewiórki obchodziły Dzień grzyba i Dzień królika.
Widać więc, że rok szkolny rozpoczął się u nas z przytupem. Nie będziemy zwalniać tempa i obiecujemy, że będzie działo się u nas dużo ciekawych rzeczy. Chcemy, żeby nasze przedszkolaki zdobywały jak najwięcej doświadczeń i wiedzy. To co? Jesteście gotowi na kolejny miesiąc? Bo my bardzo!