Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Kids Island

Roboklocki

Kształtujemy kreatywność i logiczne myślenie

Roboklocki – Podczas zajęć wykorzystywane są zestawy Lego ® Duplo dla dzieci w wieku 3 – 4 lat oraz Lego® We Do dla dzieci w wieku 5 – 7 lat . Dzięki tego typu aktywnościom dzieci:

– poznają i utrwalają kolory, wielkości i kształty, uczą się porównywać wielkości (długość, ilość, szerokość, wysokość), klasyfikować je i segregować
– uczą się odwzorowywać powyższe atrybuty na budowanym modelu, – uczą się rozróżniać strony – lewa, prawa – zarówno na instrukcji modelu jak i w przestrzeni (np. przesuwamy się w prawo jedno miejsce)
– uczą się panować nad czasem wykonania zadania
– uczą się przestrzegać reguł porządku (rozpakowywać i sprzątać)
– uczą się współpracy indywidualnej (dziecko – dziecko) oraz współpracy grupowej
– uczą się koncentrować na słowach mówionych (przedstawiona historyjka) i odwzorowywać je w tworzonej konstrukcji
– rozwijają wyobraźnię przestrzenną poprzez planowanie i aranżowanie przestrzeni (budowle, postaci
– ćwiczą koncentrację na wykonywanym zadaniu aż do jego ukończenia, by następnie zaprezentować efekt

Mini tenis

Rozwijamy aktywność i uczymy pozytywnej rywalizacji

Mini-tenis – w trakcie zajęć dzieci uczą się podstawowych zachowań tenisowych oraz opanowują naukę podstaw forhendu, bekhendu i serwisu. Dodatkowo, w trakcie 30-minutowych spotkań oswajają się ze sprzętem do tenisa – siatką oraz miękkimi piłeczkami. Rozwijają również umiejętności koordynacji oko-ręka oraz ręka-noga. Co tygodniowy trening zapewnia także wspieranie sprawności fizycznej i sprzyja budowaniu pozytywnych nawyków u dzieci.

Karate

Rozwój poprzez współpracę

Zajęcia odbywają się na podstawie autorskiego programu, przygotowanego na bazie wiedzy zdobytej podczas studiów oraz wielu szkoleń metodycznych, a także doświadczenia z wieloletniej pracy z dziećmi. Założeniami programowymi tego przedsięwzięcia jest wspomaganie harmonijnego rozwoju dzieci z głównym naciskiem na profilaktykę wad postawy i stóp. Dodatkowym atutem będzie nauka wybranych zagadnień z Karate Tradycyjnego, co wpłynie na poprawę procesów poznawczych dzieci, zmniejszenie nadpobudliwości ruchowej, wzmocnienie wiary we własne siły, umiejętność współpracy w grupie i co dla nas, pedagogów kultury fizycznej, ważne wzbudzenie potrzeby regularnego podejmowania ćwiczeń fizycznych.

Taniec

Oswajanie z muzyką i prawidłowym rytmem

Taniec – zajęcia taneczne są prowadzone przez pana Adriana Foksińskiego, który jest vice mistrzem Polski oraz finalistą Mistrzostw Świata w tańcu towarzyskim.W ich trakcie dzieci oswajają się z muzyką i uczą się wykonywania ruchów zgodnie z rytmem. Ćwiczą również pamięć, koncentrację oraz pewność siebie. Plusem jest również to, że zajęcia taneczne doskonalą sylwetkę przedszkolaków. Stają się również świetną formą zabawy i miłego spędzania czasu wolnego.

Glinolandia

Kształtowanie koordynacji poprzez zabawy manualne

Glinolandia – Zajęcia prowadzone są na zasadzie doskonałej stymulującej zabawy, wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz spostrzegawczości i pomysłowości przy projektowaniu  kompozycji przestrzennej. Przedmioty wykonane w pracowni, podczas zajęć, doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu, świetnie spełniają także rolę prezentów.

Glina jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy. Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości,  organizacji, planowania a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę, dlatego też szczególnie zachęcamy rodziców do posyłania dzieci na zajęcia ceramiczne.

Basen

Pozwalamy dzieciom oswoić się bezstresowo z wodą

Szkoła Pływania FALA powstała w 2004 roku wraz z otwarciem Centrum Basenowo – Sportowego REDECO przy ul. Rogowskiej 52a we Wrocławiu (obecnie Fitness Academy Rogowska) gdzie nieprzerwanie prowadzimy zajęcia nauki pływania dla niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osobiste pasje trenerów związane ze sportem, kierunkowe wykształcenie, bogate doświadczenie oraz zaangażowanie ułatwiają im nawiązywanie kontaktów z kursantami w każdym wieku. Dużym plusem jest stosowanie przez nich nowoczesnych metod nauczania, które aktywizują dzieci i pomagają bezstresowo pokonać lęk przed wodą.

Rytmika

Wsparcie rozwoju dziecka poprzez ćwiczenia muzyczno-ruchowe

Rytmika jest techniką wychowania muzycznego, kształtującą kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne.

Jesteśmy nowoczesnym przedszkolem

Dbamy o wykształcenie i prawidłowy rozwój wszystkich dzieci – naszych drogich podopiecznych

W naszym Przedszkolu raz w miesiącu odbywają się również koncerty muzyczne oraz przedstawienia teatralne. Odwiedzają nas także różni goście, którzy opowiadają o swojej pracy lub prowadzą ciekawe, dostosowane do wieku dzieci, ich potrzeb i możliwości warsztaty, które są jednocześnie odpowiedzią na realizowanie podstawy programowej.

Możecie się Państwo o tym przekonać zaglądając na naszą stronę internetową. W zakładce Aktualności opowiadamy na bieżąco o tym, co się u nas dzieje.